משרד עורכי דין שטובר טולדנו לוגו
לייעוץ משפטי חייגו:
077-231-4932

רשלנות רפואית באבחון מחלות קשות

רשלנות רפואית באבחון מחלה, בין אם כתוצאה מאי ביצוע בדיקות נדרשות, פרשנות שגויה של תוצאות או התעלמות מתסמינים, עלולה להוביל להחמרה משמעותית במצבו של המטופל, פגיעה בסיכויי ההחלמה שלו ואף לסכנת חיים. מאמר זה יתמקד בהבנת ההשלכות הקשות של רשלנות רפואית באבחון מחלות מסוגים שונים, תוך סקירת הסימנים המעידים על רשלנות, דרכי הפעולה במקרה של חשש כזה, והאפשרויות למיצוי זכויותיהם של הנפגעים.

רשלנות רפואית באבחון – מה זה אומר בפועל?

רשלנות רפואית באבחון מחלות מתייחסת למקרים בהם רופא או צוות רפואי לא מצליחים לאבחן מחלה באופן נכון או בזמן סביר. הדבר יכול להיגרם כתוצאה ממגוון גורמים, כגון:

 • אי ביצוע בדיקות רלוונטיות: ייתכן שהרופא לא יפנה אתכם לבדיקות הנחוצות לאבחון מדויק, או לא יבצע אותן באופן יסודי.
 • התעלמות מתסמינים: ייתכן שהרופא לא ייתן תשומת לב מספקת לתסמינים שאתם מתארים, או יזלזל בהם.
 • פרשנות שגויה של תוצאות בדיקות: ייתכן שהרופא יפרש את תוצאות הבדיקות באופן שגוי, ולא יגיע לאבחון נכון.
 • אי הפנייה למומחה: ייתכן שהרופא לא יפנה אותכם לרופא מומחה בתחום רלוונטי בזמן הנכון, מה שעלול להוביל לאיחור באבחון.

במידה ויש חשש שרשלנות רפואית באבחון גרמה לפגיעה בבריאותכם, מומלץ להתייעץ בהקדם עם עורך דין המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית. עורך דין מנוסה יוכל לבחון את המקרה ולסייע לכם להבין את זכויותיכם.

רשלנות רפואית באבחון מחלות סרטניות

רשלנות רפואית באבחון מחלות סרטניות היא נושא טעון וכאוב, בעל השלכות הרסניות על בריאותם ואיכות חייהם של חולים רבים. אבחון מוקדם של סרטן חיוני להצלחת הטיפול ולשיפור סיכויי ההחלמה, ולכן כל עיכוב או טעות באבחון עלולים להוביל לתוצאות קשות.

להלן מספר דוגמאות נפוצות לרשלנות רפואית באבחון סרטן:

 1. אי ביצוע בדיקות סקר מומלצות: אי הפנייה לבדיקות סקר לגילוי מוקדם של סרטן, כגון בדיקת ממוגרפיה לגילוי סרטן השד או בדיקת קולונוסקופיה לגילוי סרטן המעי הגס, עלול להוביל לאבחון מאוחר של המחלה.
 2. התעלמות מתסמינים: אי זיהוי תסמינים חשודים של סרטן, או הקלת ראש בהם, עלולים להוביל לאבחון שגוי או לאי אבחון כלל.
 3. פרשנות שגויה של תוצאות בדיקות: ניתוח שגוי של ממצאים רפואיים עלול להוביל למסקנות מוטעות ולטיפול לא מתאים.
 4. אי הפנייה למומחה: אי הפנייה לרופא מומחה בתחום האונקולוגיה בזמן הנכון עלול להוביל לאיחור באבחון ולפגיעה בסיכויי ההחלמה לחולים במחלות אונקולוגיות.

גם במקרים הללו, מומלץ להתייעץ עם עו"ד רשלנות רפואית מחלות ממאירות כדי להעריך את ההיתכנות להגשת תביעת פיצויים בגין נזקיכם או נזקי יקיריכם.

רשלנות רפואית באבחון מחלות כרוניות

להלן מספר דוגמאות לרשלנות רפואית באבחון מחלות כרוניות:

 • אי ביצוע בדיקות רלוונטיות: אי הפנייה לבדיקות מקובלות לאבחון מחלות כרוניות, או אי ביצוען כראוי, עלול להוביל לאיחור באבחון.
 • התעלמות מתסמינים: אי זיהוי תסמינים מקדימים של מחלות כרוניות, או זלזול בהם, עלול להוביל לאבחון שגוי או לאי אבחון כלל.
 • פרשנות שגויה של תוצאות בדיקות: פענוח לקוי של ממצאים רפואיים עלול להוביל למסקנות מוטעות ומתן טיפול לא מתאים.
 • אי הפנייה לרופא מומחה: אי הפנייה לרופא מומחה בתחום הרלוונטי בזמן הנכון עלול להוביל לאיחור באבחון ולפגיעה בסיכויי ההחלמה מהמחלה.

בקצרה, רשלנות רפואית באבחון מחלות כרוניות היא נושא מורכב ורגיש, בעל השלכות משמעותיות על בריאותם ואיכות חייהם של מטופלים רבים. מחלות כרוניות, כמו סוכרת, יתר לחץ דם, מחלות לב וכלי דם ועוד, הן מחלות ארוכות טווח הדורשות טיפול רפואי מתמשך. אבחון מוקדם ומדויק של מחלות אלו חיוני להצלחת הטיפול ולמניעת סיבוכים חמורים. כאשר אבחון תקין לא מתבצע במועד, יש מקום לבחון את ההיתכנות של הגשת תביעת נזיקין כנגד הגורמים הרפואיים האחראיים למחדל הרפואי.

סבורים שנפגעתם בעקבות רשלנות רפואית באבחון מחלות קשות? יש מה לעשות!

רשלנות רפואית באבחון מחלות קשות עלולה לגרום לנזק משמעותי, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. במקרים אלו, קיימת אפשרות לתבוע פיצויים בגין הנזקים שנגרמו.

אולם הוכחת רשלנות רפואית היא משימה מורכבת, הדורשת ידע משפטי ומומחיות רפואית. לפיכך, מומלץ לפנות לייעוץ משפטי בהקדם האפשרי לאחר גילוי רשלנות רפואית, על מנת לבחון את האפשרויות המשפטיות העומדות לרשותכם.

כיצד ניתן לקבל פיצויים בגין רשלנות רפואית באבחון מחלות?

קבלת פיצויים בגין רשלנות רפואית באבחון מחלה, יכולה להתבצע באמצעות הגשת תביעת נזיקין בגין רשלנות, כנגד הגורם הרפואי האחראי למחדל. להלן הצעדים המרכזיים להיערכות לתביעה מסוג זה:

 1. איסוף ראיות: יש לאסוף את כל התיעוד הרפואי הרלוונטי, כולל תיקים רפואיים, בדיקות, תוצאות, חוות דעת רפואיות ועוד.
 2. בחירת עורך דין: רצוי לבחור עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית בעל הבנה מעמיקה בתחום הרפואי הרלוונטי.
 3. חוות דעת רפואית: יש להשיג חוות דעת רפואית מרופא מומחה בתחום הרלוונטי, הקובעת כי קיימת רשלנות רפואית באבחון וכי היא גרמה לנזק.
 4. הגשת תביעה: עורך הדין יגיש תביעה לבית המשפט, תוך פירוט טענות התובע, הראיות והנזק שנגרם לו.
 5. הליך משפטי: ייתכן שיהיה צורך להעיד בבית המשפט, להציג ראיות וחוות דעת של רופא מומחה, ולעבור הליכים משפטיים נוספים.

בסיכום הדברים, הוכחת רשלנות רפואית וקבלת פיצויים הן משימות אפשריות, אך הן דורשות הכנה יסודית, ליווי משפטי מקצועי וסבלנות. למרבה הצער, אין ערובה לקבלת פיצויים, וההצלחה תלויה מאוד בנסיבות המקרה ובאיכות הייצוג המשפטי.

במקרה של רשלנות באבחון מחלות קשות – התייעצו עמנו

רשלנות רפואית באבחון מחלות קשות היא נושא מורכב ורגיש בעל השלכות משמעותיות על בריאותם ואיכות חייהם של מטופלים רבים. זאת משום שאבחון מוקדם ומדויק של מחלות חיוני להצלחת הטיפול ולמניעת סיבוכים קשים.

במקרים בהם יש חשש שרשלנות רפואית גרמה לאיחור או טעות באבחון, חשוב לפעול במהירות ובאופן מקצועי לקבלת פיצוי הולם.

משרד עו"ד שטובר טולדנו מתמחה בתחום הרשלנות הרפואית ומחזיק בצוות מנוסה ומיומן של עורכי דין אשר ילוו אתכם לאורך כל התהליך, יסייעו לכם להבין את זכויותיכם ויפעלו למיצוי מלוא הפיצוי המגיע לכם.

אל תתמודדו עם המצב לבד! פנו עוד היום להתייעצות ראשונית במשרדנו, ללא התחייבות.

לשיתוף לחצו
שאלות ותשובות
סימנים אפשריים לרשלנות רפואית באבחון מחלות עשויים לכלול מצבים בהם רופאים לא מבצעים בדיקות רלוונטיות או עושים זאת באופן רשלני. זאת בנוסף להתעלמות מתסמינים חשודים, פענוח שגוי של תוצאות בדיקות, או אי הפנייה בזמן לרופא מומחה מתאים – כל אלה יכולים להדליק נורה אדומה לגבי התרחשותו של מחדל רפואי. לבסוף, חוסר במתן הסבר מפורט וברור לגבי הממצאים ואפשרויות הטיפול יכול גם הוא להיחשב כעילה להגשת תביעת רשלנות רפואית.
השלכות רשלנות רפואית באבחון מחלות יכולות להיות קשות, ובהן: החמרה במצב הרפואי, פגיעה בסיכויי ההחלמה, סבל פיזי ונפשי, נזק כלכלי משמעותי ופגיעה באיכות החיים.
במקרה בו עולה חשד לרשלנות רפואית באבחון מחלות, מומלץ תמיד להתייעץ עם גורם רפואי מהימן, כמו גם לפנות אל עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית לקבלת הכוונה נוספת.
סכום הפיצוי שניתן לקבל במקרה של רשלנות רפואית באבחון מחלות משתנה בהתאם לנסיבות המקרה, ואינו ניתן לקביעה גורפת מראש. הגורמים המשפיעים על גובה הפיצוי כוללים את חומרת הנזק, גיל הנפגע, פגיעה בתפקוד, הפסדי שכר עבר ועתיד, הוצאות רפואיות ועוד.

מידע נוסף בנושא רשלנות רפואית באבחון מחלות קשות

רשלנות רפואית באבחון אירוע מוחי - עו"ד שטובר וטולדנו
רשלנות רפואית באבחון אירוע מוחי
רשלנות רפואית באבחון לוקמיה - עו"ד שטובר וטולדנו
רשלנות רפואית באבחון לוקמיה
רשלנות רפואית באבחון סרטן - עו"ד שטובר וטולדנו
רשלנות רפואית באבחון סרטן
שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם עורך דין מטעם שטובר טולדנו, אשמח לקבל פרטים.