לייעוץ משפטי חייגו:
077-231-4932

פסק דין – זכו במעל 11 מיליון ₪ נגד טיפת חלב וקופת חולים כללית

לפתחו של משרדנו, משרד עו"ד שטובר טולדנו, המתמחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בהריון ובלידה, הגיע לאחרונה מקרה מזעזע של רשלנות רפואית באבחון מומים בהריון. מדובר בסיפורו של נער שנולד עם מומים קשים באבו גוש, כתוצאה מרשלנות רפואית מצד טיפת חלב וקופת חולים כללית. בשורות הבאות נפרט עוד על סיפור המקרה הנ"ל, תוך התייחסות למחדלים שהתרחשו בהקשר לממצאי הבדיקות שבוצעו בזמן ההריון, תהליך התביעה שהוגשה בידי הורי הנפגע, יחסו של בית המשפט לתיק ופסק הדין שהתקבל במסגרתו.

11 מיליון שקל על רשלנות קופ"ח כללית וטיפת חלב – הורים לילד שנולד עם מומים קשים, הגישו תביעה נגד טיפת חלב וקופ"ח כללית בטענה לרשלנות רפואית. ביהמ"ש קבע פיצויים בסך 11 מיליון שקלים.

פסק דין פיצוי של כ11 מיליון שקל לנער מאבו גוש הסובל ממומים
פסק דין פיצוי של כ11 מיליון שקל לנער מאבו גוש הסובל ממומים

לקריאת הכתבה המלאה באתר Din.co.il לחצו כאן >>>

 

הרקע למקרה – היריון בסיכון גבוה שלא אובחן כראוי

הכל התחיל כאשר האם, תושבת אבו גוש, הרתה בפעם השנייה. בהיריון הקודם, היא ילדה ילד עם מומים קשים, מה שהפך את ההיריון הנוכחי להיריון בסיכון גבוה. אולם, למרבה הצער, ההיריון לא הוגדר ככזה על ידי הרופאים, וכתוצאה מרשלנות רפואית באבחון מומים בהריון, לא בוצעו הבדיקות הנדרשות להבטחת שלום האם ובריאותו של העובר.

 

ממצאים מדאיגים שהתעלמו מהם בשל רשלנות רפואית באבחון מומים בהריון

במהלך ההיריון, הרופאים הבחינו בפיגור משמעותי בגדילת העובר ובמדדי ראש שלא תאמו את גיל ההיריון. למרות זאת, לא נערך בירור מעמיק, ולא נדונו עם האם המשמעויות של הממצאים המדאיגים. זוהי רשלנות רפואית באבחון מומים בהריון שהובילה לכך שהעובר נולד עם מיקרוצפליה (ראש קטן מהנורמה) ומומי גפיים קשים שלא התגלו במסגרת סקירת המערכות.

 

תוצאותיה העגומות של הרשלנות הרפואית באבחון המומים במהלך ההריון

כתוצאה מהרשלנות הרפואית באבחון המומים בהריון, הנער נולד בחודש מרץ 1999 עם ראש קטן ומומי גפיים חמורים, שלא אובחנו מבעוד מועד בסקירת המערכות. מצבו הבריאותי הקשה ילווה אותו כל חייו, והוא יזדקק לעזרה צמודה ולטיפולים רפואיים רבים.

 

הגשת תביעת רשלנות רפואית בגין מחדל רפואי באבחון מומים בהריון

הוריו של הנער פנו אל משרדנו, משרד עורכי דין לרשלנות רפואית – שטובר טולדנו, על מנת לתבוע את טיפת חלב וקופת חולים כללית בגין הרשלנות הרפואית באבחון מומים בהריון. הם טענו כי לו המומים היו מאובחנים במועד, הם היו שוקלים להפסיק את ההיריון, ובכך היו חוסכים מילדם סבל רב.

 

בית המשפט מכיר בהתרחשותה של רשלנות רפואית באבחון מומים בהריון במקרה הנדון

לאחר הגשת התביעה, בית המשפט המחוזי בירושלים דן במקרה וקיבל את טענותינו במלואן. השופט קבע כי הרופאים אכן התרשלו בביצוע תפקידם, הן בכך שלא ערכו בירור מעמיק אודות הממצאים המדאיגים, והן בכך שלא יידעו את ההורים בצורה מספקת על מצב העובר. בכך הוכרה הרשלנות הרפואית באבחון מומים בהריון אשר הובילה למה שמכונה בעגה המשפטית "הולדה בעוולה".

 

פסיקת פיצויים בסך 11 מיליון שקלים בגין רשלנות רפואית באבחון מומים בהריון

בעקבות מסקנות בית המשפט בתיק זה, נפסקו פיצויים בסך 11 מיליון שקלים לטובת הנער ומשפחתו. הסכום כלל פיצוי עבור עזרה צמודה, אובדן כושר השתכרות, הוצאות רפואיות, ניידות, כאב וסבל. מן הראוי לציין כי סכום הפיצויים שנפסק בתיק זה, הם מהגבוהים ביותר שנפסקו בישראל במקרים של רשלנות רפואית באבחון מומים בהריון.

 

על הצורך במודעות ובדיקות מקיפות למניעת רשלנות רפואית באבחון מומים בהריון

מקרה זה ממחיש את החשיבות העצומה של מעקב היריון צמוד ועריכת בדיקות מקיפות לאם ולעובר, במיוחד כאשר מדובר בהיריון בסיכון גבוה. לאור העובדה שרשלנות רפואית באבחון מומים בהריון עלולה להוביל לסבל רב עבור התינוק ומשפחתו, על הצוותים הרפואיים מוטלת האחריות לנקוט בכל האמצעים הנדרשים כדי לאתר מומים מוקדם ככל האפשר.

 

תרומתו של משרדנו לחשיפת מקרי רשלנות רפואית באבחון מומים בהריון

אנו במשרד עו"ד שטובר טולדנו, גאים מאוד בתרומתנו להצלחת התובעים במקרה זה ובמקרים דומים של רשלנות רפואית באבחון מומים בהריון. אנו רואים שליחות בייצוג נפגעי רשלנות רפואית ובהשגת הפיצוי המגיע להם. בכוונתנו להמשיך להיאבק למען עשיית צדק עם נפגעי רשלנות בהריון ולהעלות את המודעות לנושא החשוב הזה.

 

מסר לציבור – אל תהססו לפנות לעזרה במקרים של חשד לרשלנות רפואית באבחון מומים בהריון

אנו קוראים לציבור לגלות ערנות ולא להסס לפנות לעזרה משפטית במקרים של חשד לרשלנות רפואית באבחון מומים בהריון. ככל שהטיפול המשפטי יתחיל מוקדם יותר, כך גדלים הסיכויים להגיע לתוצאות הרצויות ולמנוע סבל נוסף מנפגעי המחדל. בסיכום הדברים, אל תישארו לבד עם הכאב והתסכול, יש מי שידאג למיצוי זכויותיכם.

 

לסיכום – נפגעתם בעקבות רשלנות בהריון? ייתכן בהחלט שמגיע לכם פיצוי כספי

מקרה זה, בו נער מאבו גוש נולד עם מומים קשים בשל רשלנות רפואית באבחון מומים בהריון, מדגים את החשיבות העצומה של ייצוג משפטי איכותי במקרים מסוג זה. בזכות מאבקנו הנחוש לטובת התובעים בתיק, הוכרה הרשלנות הרפואית ונפסקו פיצויים בסך 11 מיליון שקלים לטובת הנער ומשפחתו. 

אם גם אתם חוויתם או הייתם עדים למקרה של רשלנות רפואית באבחון מומים בהריון, אל תהססו ליצור קשר עמנו במשרד עורכי הדין לרשלנות רפואית – שטובר וטולדנו לבדיקת היתכנות להגשת תביעת פיצויים.

זקוקים לייעוץ משפטי?
השאירו לנו פרטים וניצור קשר

כתבות נוספות

הרופאים ב'העמק' לא זיהו את הזיהום בזמן - והיולדת מתה
הרופאים ב'העמק' לא זיהו את הזיהום בזמן – והיולדת מתה
פרשת הילד בן השמונה בוטלה פסיקת המחוזי
פרשת הילד בן השמונה: בוטלה פסיקת המחוזי
תינוקת משותקת שיבא יפצו ב12 מיליון
תינוקת נשארה משותקת לכל החיים – ביה"ח שיבא יפצה אותה ב-12.5 מיליון שקל
תובעת מיליונים העובר מת בשל רשלנות
תובעת מיליונים: העובר מת בשל רשלנות
שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם עורך דין מטעם שטובר טולדנו, אשמח לקבל פרטים.