לייעוץ משפטי חייגו:
077-231-4932

תינוקת נשארה משותקת לכל החיים – ביה"ח שיבא יפצה אותה ב-12.5 מיליון שקל

רשלנות רפואית היא אחד הנושאים המורכבים והרגישים ביותר בתחום הרפואה והמשפט. כאשר מדובר ברשלנות רפואית כלפי תינוקות פגים, המצב הופך להיות אף יותר קשה ומצער. תינוקות פגים הם אוכלוסייה פגיעה במיוחד, הזקוקה לטיפול מסור, זהיר ומקצועי. לצערנו, לעיתים קורים מקרים בהם תינוקות אלה נפגעים כתוצאה מרשלנות רפואית עקב שהות בפגייה. בשורות הבאות נסקור סיפור מקרה שטופל במשרדנו  – רשלנות רפואית עקב שהות בפגייה, אשר הובילה לפגיעה אנושה בתינוקת ושיתוק שילווה אותה לשארית חייה, נפרט על התביעה שהוגשה בעזרת משרדנו כנגד בית החולים שיבא ובפיצוי פורץ הדרך שנקבע בפסק הדין.

 

פורסם בוואלה – אחד מהפיצויים מהגדולים ביותר שידעה המדינה בגין רשלנות רפואית.
תינוקת נשארה משותקת לכל החיים – ביה"ח שיבא יפצה אותה ב-12.5 מיליון שקל

תינוקת משותקת שיבא יפצו ב12 מיליון
תינוקת משותקת, שיבא יפצו ב12 מיליון

 

 

לפני 24 שנים כשהייתה תינוקת אושפזה בפגייה. התינוקת מיד לאחר לידתה לא הונשמה כראוי ומצבה בפגייה החריף והוביל לשיתוק מוחין ולנכות של עד 100%.
בית המשפט קבע כי ביה"ח שיבא יפצה אותה ב-12.5 מיליון שקל

 

 

כך רשלנות בפגים עלולה להוביל לנזקים לכל החיים

פגים הם אוכלוסייה פגיעה במיוחד, התלויה לחלוטין בצוות הרפואי המטפל בה. כל רשלנות, ולו הקטנה ביותר, עלולה להוביל לנזקים חמורים ובלתי הפיכים לרך הנולד. זאת מאחר ומערכות גוף שונות של הפג, כמו המוח, הראות והלב, נמצאות בשלבי התפתחות קריטיים. פגיעה בהן בשלב זה עלולה לשבש את ההתפתחות התקינה ולהוביל לבעיות כרוניות כמו שיתוק מוחין, עיוורון, ירידה בשמיעה ועוד.

אותם פגים שנפגעו מרשלנות רפואית יצטרכו להתמודד עם השלכות הפגיעה כל חייהם, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה תפקודית, רגשית וחברתית. המשפחות שלהם תיאלצנה להתמודד עם אתגרים כלכליים וטיפוליים מורכבים לאורך שנים.

הטראומה והכאב שחווים ההורים לתינוק שנפגע מרשלנות רפואית הם בלתי נתפסים. הם מוצאים את עצמם בסיטואציה בלתי אפשרית, כשהילד שציפו לו נולד עם מוגבלויות ובעיות בריאותיות שילוו אותו כל חייו. מצב זה מערער את השלווה המשפחתית ומצריך מההורים כוחות נפש עצומים כדי לתמוך בילד לאורך השנים.

לכן, הצוותים בפגיות מצופים לנקוט בכל אמצעי הזהירות הנדרשים ולוודא שכל פג מקבל טיפול מיטבי ובטוח, בכדי למנוע רשלנות שעלולה להרוס חיים שלמים.

אם אתם חושדים באפשרות שאתם או ילדכם סבלתם מרשלנות רפואית עקב שהות בפגייה, אל תהססו ליצור איתנו קשר לקבלת ייעוץ וסיוע משפטי מסור ואכפתי.

 

תיאור המקרה – רשלנות רפואית עקב שהות בפגייה

לפני מספר שנים, הגיע למשרדנו מקרה מצער במיוחד של רשלנות רפואית עקב שהות בפגייה. מדובר בתינוקת שנולדה בשבוע ה- 28 להריון כאחת מצמד תאומות. מיד עם לידתה הועברה התינוקת לפגייה, שם לצערנו לא קיבלה את הטיפול הראוי.

 

ליקויים בהנשמה שהובילו לרשלנות רפואית עקב שהות בפגייה

אחד הכשלים העיקריים היה בתהליך ההנשמה של התינוקת. צוות הפגייה לא דאג להנשים אותה כראוי ולא ערך מעקב מספק אחר ערכי הפחמן הדו-חמצני בדמה. כתוצאה מכך, נגרמה ירידה משמעותית ברמת החמצן במוחה של התינוקת, דבר שהוביל להתפתחות מחלה קשה הנקראת PVL – פגיעה בחומר הלבן במוח.

 

ההשלכות ארוכות הטווח של הרשלנות הרפואית עקב שהות בפגייה

בעקבות הרשלנות הרפואית והמחלה שפיתחה, נגרם לתינוקת נזק מוחי חמור ובלתי הפיך. היא אובחנה כסובלת משיתוק מוחין ונכות קשה ברמה של 100%. מדובר בפגיעה עמוקה באיכות חייה, שתלווה אותה כל ימי חייה. בנוסף, צפוי לה קיצור משמעותי בתוחלת החיים.

 

ההליך המשפטי בעקבות הרשלנות הרפואית עקב שהות בפגייה

בשל חומרת המקרה והנזק העצום שנגרם לתינוקת, החליטו הורי התינוקת בליווי משרדנו, לתבוע את בית החולים שיבא על רשלנות רפואית חמורה. בית המשפט המחוזי בירושלים קיבל את עמדתנו, וקבע כי על בית החולים לשלם פיצויים בסך 12.5 מיליון ש"ח לתינוקת.

 

חשיבות הפיצוי במקרים של רשלנות רפואית עקב שהות בפגייה

סכום הפיצויים הגבוה נועד לממן את הטיפול ארוך הטווח שהתינוקת תזדקק לו, כולל הוצאות רפואיות, סיעודיות, נסיעות, התאמת דיור, אפוטרופסות ועוד. יחד עם זאת, ברור לכל כי שום סכום כסף לא יוכל לפצות על האובדן והסבל שנגרמו לה ולמשפחתה כתוצאה מהרשלנות הרפואית עקב השהות בפגייה.

 

חשיבות הייצוג המשפטי במקרים של מחדלים רפואיים בפגים ויילודים

מקרה זה, על אף הקושי שבו, חשוב בכדי להאיר את תופעת הרשלנות הרפואית כלפי תינוקות פגים. אנו קוראים לכל מערכת הבריאות להפיק לקחים, לחדד נהלים ולדאוג שמקרים כאלה לא יישנו.
יחד עם זאת, אנו מבינים שלעיתים כשלים אנושיים יכולים לקרות אפילו בבתי החולים הטובים ביותר. לכן חשוב שמשפחות שחוו רשלנות רפואית עקב שהות בפגייה ידעו שיש להן למי לפנות.

עורך דין מנוסה יכול לסייע למשפחות לחקור את המקרה, להבין את זכויותיהן ולתבוע פיצוי הולם שיאפשר לילד לקבל טיפול מיטבי לאורך השנים.

 

לסיכום

במאמר זה סקרנו מקרה קשה של רשלנות רפואית עקב שהות בפגייה, שהוביל לפגיעה בלתי הפיכה בתינוקת. התיק הסתיים בפסיקת פיצויים משמעותיים מבית החולים, אך הצלקות הנפשיות והגופניות ילוו את התינוקת ומשפחתה כל חייהם.

משרד עורכי הדין לרשלנות רפואית – שטובר וטולדנו מתמחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית ועומד לרשות כל מי שחווה מקרים דומים.

אם גם אתם חוויתם מקרה של רשלנות בפגים, אל תהססו ליצור עמנו קשר לבדיקת היתכנות להגשת תביעת פיצויים.

לקריאת הכתבה המלאה באתר Walla לחצו כאן >>>

זקוקים לייעוץ משפטי?
השאירו לנו פרטים וניצור קשר

כתבות נוספות

הרופאים ב'העמק' לא זיהו את הזיהום בזמן - והיולדת מתה
הרופאים ב'העמק' לא זיהו את הזיהום בזמן – והיולדת מתה
פרשת הילד בן השמונה בוטלה פסיקת המחוזי
פרשת הילד בן השמונה: בוטלה פסיקת המחוזי
תובעת מיליונים העובר מת בשל רשלנות
תובעת מיליונים: העובר מת בשל רשלנות
רשלנות רפואית בלידה והולדה בעוולה: כיצד ניתן לקבל פיצויים על הנזק?
שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם עורך דין מטעם שטובר טולדנו, אשמח לקבל פרטים.