משרד עורכי דין שטובר טולדנו לוגו
לייעוץ משפטי חייגו:
077-231-4932

תביעה נגד שערי צדק: אישה לא תוכל יותר ללדת בגלל ניתוח שכשל

בת 39 תובעת את בית החולים בטענה שטיפול כושל אילץ אותה לסיים הריון בניתוח פולשני. התוצאה לטענתה: פגיעה באיברים פנימיים שחייבה מניעת הריונות עתידיים. קראו כיצד אנו במשרד עו"ד שטובר וטולדנו ייצגנו את התובעת כנגד בית החולים "שערי צדק", מהרגע בו פנתה אלינו הלקוחה ועד לתביעה המשפטית נגד בית החולים. 

 

 

סיפור מקרה שקרה לנו במשרד – עקב רשלנות בהריון אישה לא תוכל ללדת יותר

רשלנות רפואית במהלך הריון היא מקרה מצער ומטריד מאין כמוהו, בעל פוטנציאל להשלכות איומות שילוו את בני המשפחה כולה לשארית חייהם. לצערנו הרב, במשרדנו נתקלנו במספר מקרים בהם נשים נפגעו קשות עקב טיפול רפואי לקוי בתקופת ההיריון שלהן. אחד המקרים הקשים יותר אשר הגיעו לפתחנו, הוא של אישה בת 39 שאיבדה את יכולתה ללדת ילדים נוספים עקב סדרת מחדלים של בית החולים שערי צדק. על כך בסקירה שלפניכם.

 

בכייה לדורות: כך רשלנות בהפלות עלולה להוביל לאובדן הפוריות והזכות להורות

רשלנות רפואית בהריון היא אחד הפחדים הגדולים ביותר של כל אישה. רשלנות בהריון יכולה להתבטא בהחלטות שגויות לגבי אופן הטיפול, בביצוע לקוי של פרוצדורות רפואיות או בהיעדר מעקב ובקרה מספקים.

התוצאות של רשלנות בהריון עלולות להיות הרות אסון. במקרים הקלים יותר, האישה עלולה לסבול מכאבים, דימומים או זיהומים שיפגעו באיכות חייה ובבריאותה. במקרים החמורים יותר, רשלנות בהריון עלולה אף לגרום נזק בלתי הפיך לרחם, לחצוצרות ולאיברי הרבייה. נזק כזה עלול למנוע מהאישה את היכולת להרות ולהביא ילדים נוספים בעתיד. למעשה, הרשלנות עלולה לגזול מהאישה את הזכות הבסיסית ביותר – הזכות להפוך לאם.

במקרה שטופל במשרדנו ונפרט אודותיו מיד, טיפול רפואי רשלני במהלך ההיריון הוביל לנזקים בלתי הפיכים שכאלו למטופלת, כולל פגיעה ביכולתה להרות ולהביא ילדים בעתיד.

לצערנו, זהו תרחיש שאנו נתקלים בו לא פעם במשרדנו. אנו רואים שוב ושוב נשים ששאיפותיהן ותקוותיהן נגדעות באיבן עקב מחדל רפואי שניתן וצריך היה למנוע. הכאב, התסכול והאובדן שחוות נשים אלו הם בלתי נתפסים.

 

רשלנות בהריון גרמה לאישה לעבור הפלה בניתוח פולשני

הכל התחיל כאשר האישה פנתה לקופת החולים בשבוע התשיעי להריונה. בבדיקת האולטרסאונד נמצא כי העובר ללא דופק. האישה הופנתה למיון נשים בשערי צדק ומשם למחלקת נשים לשם סיום ההיריון. אך כאן התרחשה רשלנות בהריון – לא נדונו עם האישה האופציות הטיפוליות השונות כמו טיפול תרופתי או המתנה להפלה טבעית. במקום זאת, הצוות הרפואי החליט על ניתוח גרידה פולשני.

במשרד עו"ד שטובר טולדנו אנו מאמינים כי רשלנות בהריון היא עוול נורא שאסור להשלים איתו. לכן חשוב לנו לספק הכוונה וסיוע משפטי לנשים שנפגעו ממחדל כזה, כדי שתוכלנה לקבל את הפיצוי והתמיכה שמגיעים להן.

 

חוות דעת מומחה: טיפול תרופתי עדיף על ניתוח במקרים של סיום הריון בנסיבות אלו

חוות דעתו של רופא מומחה שצורפה לתביעה מדגישה כי בשנים האחרונות עלתה האופציה של טיפול תרופתי במקרים כאלה. הטיפול התרופתי מגדיל משמעותית את הסיכויים להפלה טבעית ומונע את הצורך בהתערבות כירורגית מסוכנת. במקרה של רשלנות בהריון כמו זה, נראה כי הטיפול התרופתי היה עדיף.

 

הרשלנות בניתוח הגרידה הובילה לסיבוכים קשים

לצערנו הרב, במקרה של התובעת הנ"ל, הרשלנות בהריון לא הסתיימה בבחירה בניתוח.
במהלך הגרידה עצמה נוקב דופן הרחם, דבר שגרם לדימום וסיכון חיי האישה. בנוסף נפגע גם המעי הדק שלה. נדרש ניתוח מתקן נרחב והומלץ לאישה לסיים הריונות עתידיים רק בניתוח קיסרי עקב הנזק שנגרם לרחם. רשלנות בהריון הפכה ללא הפיכה.

 

כך רשלנות בהפלה הובילה לאובדן סופי של פוריותה של המטופלת

כשנה אחרי הניתוח המקורי, כשהאישה נכנסה שוב להריון, נאלצה לעבור ניתוח קיסרי מתוכנן עקב הרשלנות בהריון בעבר. במהלך הניתוח נפתח שוב הקרע בדופן הרחם ונדרש תיקון נוסף. כדי למנוע סיכון חיים עתידי, האישה עברה במקום גם קשירת חצוצרות. כך, ברגע אחד, נסגרה בפניה האפשרות להביא ילדים נוספים לעולם.

 

התביעה נגד שערי צדק בגין רשלנות בהריון ובביצוע ההפלה

האישה פנתה למשרדנו, משרד עורכי הדין שטובר וטולדנו, כדי שנייצג אותה בתביעה נגד שערי צדק. לצערנו, זהו מקרה מייצג של רשלנות בהריון שהובילה לתוצאות הרות אסון. סיבוך רפואי מיותר ורשלנות רפואית שהיו אפשר וצריך היה למנוע, הובילו לפגיעה בלתי הפיכה בפוריות האישה.

 

לסיכום

המקרה המצער הנ"ל הוא מקרה אחד מיני רבים שבו רשלנות רפואית בהריון הובילה לנזקים בלתי הפיכים לנשים. כאן מדובר באישה שאיבדה את היכולת ללדת ילדים נוספים עקב שורת טעויות ומחדלים בבית החולים. זוהי תזכורת כאובה לחובת הזהירות המוטלת על כתפיהם של הצוותים המיילדותיים האמונים על הטיפול בנשים הרות, והיא ממחישה מדוע נפגעות רשלנות בהריון זקוקות לייצוג משפטי חזק ונחוש.

מקרים של רשלנות בהריון יכולים להיות מורכבים מאוד מבחינה משפטית ורפואית. לפיכך, חשוב שהנפגעות יפנו בהקדם האפשרי לעורכי דין בעלי ניסיון וידע בתחום.

אנו במשרד עורכי הדין לרשלנות רפואית – שטובר וטולדנו מתמחים בטיפול במקרים של רשלנות רפואית ורשלנות בהריון בפרט. אם נפגעתן מרשלנות בהריון או רשלנות רפואית בהפלה, אל תהססו לפנות אלינו. אנו כאן כדי לספק לכן ייעוץ משפטי ראשוני, להילחם עבורכן בנחישות ולייצג אתכן בדרך לקבלת הפיצוי המגיע לכן.

לקריאת הכתבה המלאה באתר mynet ירושלים לחצו כאן >>>

זקוקים לייעוץ משפטי?
השאירו לנו פרטים וניצור קשר

כתבות נוספות

הרופאים ב'העמק' לא זיהו את הזיהום בזמן - והיולדת מתה
הרופאים ב'העמק' לא זיהו את הזיהום בזמן – והיולדת מתה
פרשת הילד בן השמונה בוטלה פסיקת המחוזי
פרשת הילד בן השמונה: בוטלה פסיקת המחוזי
תינוקת משותקת שיבא יפצו ב12 מיליון
תינוקת נשארה משותקת לכל החיים – ביה"ח שיבא יפצה אותה ב-12.5 מיליון שקל
תובעת מיליונים העובר מת בשל רשלנות
תובעת מיליונים: העובר מת בשל רשלנות
שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם עורך דין מטעם שטובר טולדנו, אשמח לקבל פרטים.