לייעוץ משפטי חייגו:
077-231-4932

תביעה: בן 10 שוחרר מבית החולים ונפטר למחרת

זיהום הוא מצב רפואי מסוכן שיש צורך לאבחן מוקדם ככל הניתן. אף על פי כן, המציאות מלמדת כי רשלנות רפואית באבחון זיהום היא מקרה נפוץ ומצער, אשר עלול לגרום לנזקים בלתי הפיכים ואף למוות. במאמר זה נתאר מקרה מצער של רשלנות באבחון זיהום שהגיע לפתחו של משרדנו – משרד עורכי דין שטובר וטולדנו, המתמחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית.

 

הילד הגיע לבית החולים עם חום גבוה, נבדק ושוחרר לביתו ונפטר למחרת

בן 10 שוחרר מבית החולים ונפטר למחרת
בן 10 שוחרר מבית החולים ונפטר למחרת

 

כמה מילים על הסיכונים הגלומים בזיהומים שאינם מאובחנים כראוי ומטופלים בזמן

זיהומים שאינם מאובחנים כראוי ומטופלים בזמן טומנים בחובם סיכונים רבים ומשמעותיים. ראשית, הזיהום עלול להתפשט במהירות בגוף ולגרום לנזקים בלתי הפיכים לאיברים חיוניים כמו לב, ריאות, כליות ומוח. שנית, זיהום שאינו מטופל עלול להוביל למצבים מסכני חיים כגון אלח דם (ספסיס) או כשל רב מערכתי. במקרים קיצוניים, זיהומים לא מאובחנים עלולים אף להוביל למוות.

בנוסף, זיהומים שאינם מטופלים כראוי מגבירים את הסיכון להתפתחות עמידות לאנטיביוטיקה, מה שמקשה על הטיפול בזיהומים עתידיים. יתר על כן, זיהומים כרוניים שאינם מקבלים טיפול הולם עלולים לפגוע משמעותית באיכות החיים ולגרום לסבל ממושך.

מצבים אלו עלולים להשפיע לא רק על החולה עצמו, אלא גם על בני משפחתו הנאלצים להתמודד עם ההשלכות הפיזיות והרגשיות של המחלה. חשוב לציין כי זיהומים לא מטופלים מהווים גם נטל כלכלי משמעותי על מערכת הבריאות, שכן הם מצריכים טיפול ממושך יותר ועלולים להוביל לאשפוזים חוזרים ונשנים.

לכן, קריטי לאבחן ולטפל בזיהומים בהקדם האפשרי כדי למנוע סיבוכים חמורים, להפחית את הסבל של המטופל ומשפחתו, ולהבטיח החלמה מלאה.

 

תיאור המקרה שטופל במשרדנו – רשלנות באבחון זיהום שהובילה לפטירת מטופל קטין

מקרה שהיה כך היה: בשנת 2010, זוג הורים תושבי ירושלים לקחו את בנם בן העשר לרופא המשפחה, כשהוא סובל מחום גבוה שנמשך כבר שלושה ימים ולא ירד גם לאחר טיפול תרופתי. הרופא הורה להם לקחת את הילד מיד לבית החולים הדסה עין כרם.

 

אשפוז ראשון – רשלנות רפואית מסכנת חיים באבחון זיהום וטיפול בו

בבית החולים, הילד נבדק ונמצא כי הוא סובל מחום של 38 מעלות ודופק גבוה. למרות סימנים קליניים מחשידים וממצאים מדאיגים בבדיקות הדם שרמזו על תהליך זיהומי, הרופאים החליטו לשחרר את הילד לביתו ללא מתן טיפול אנטיביוטי. זוהי דוגמה ברורה לרשלנות באבחון זיהום.

 

החמרה במצב והגעה חוזרת לבית החולים

למחרת, ההורים חזרו עם בנם לבית החולים, שכן מצבו החמיר – החום לא ירד והילד גילה סימני אפטיה. הילד הובהל ליחידה לטיפול נמרץ כשהוא מחוסר הכרה. הרופאים ניסו לבצע החייאה, אך לצערם נאלצו לבסוף לקבוע את מותו, בשל הרשלנות באבחון הזיהום בשלב מוקדם יותר.

 

טענות התביעה – רשלנות באבחון זיהום

בכתב התביעה שהוגש על ידי משרדנו נגד בית החולים הדסה עין כרם, נטען כי כבר בביקורו הראשון של הילד בבית החולים נלקחו ממנו בדיקות דם ושתן שהצביעו על מצב לא תקין. למרות זאת, הילד לא קיבל טיפול אנטיביוטי ושוחרר הביתה. מדובר ברשלנות באבחון זיהום שהייתה יכולה למנוע את התדרדרות מצבו ואת מותו בטרם עת.

 

חוות דעת מומחים – רשלנות באבחון זיהום

במסגרת ההכנות לתביעה, נעזרנו בחוות דעת של מומחים מובילים בתחום הזיהומים. הם קבעו חד משמעית כי המקרה מהווה רשלנות באבחון זיהום. הנתונים שהיו בידי הצוות הרפואי העלו חשד ברור לתהליך זיהומי מסכן חיים, שחייב מתן טיפול אנטיביוטי מיידי. אי מתן הטיפול הנדרש הוביל בסופו של דבר למותו של הילד.

 

על ההשלכות המצערות של אבחון זיהום רשלני במקרה הנדון

רשלנות באבחון זיהום יכולה לגרום לנזקים קשים ובלתי הפיכים, כפי שקרה במקרה הטראגי הזה. משפחתו של הילד נותרה שבורה ואבלה, לאחר שאיבדה את יקירה בנסיבות שניתן היה למנוע. מעבר לכאב הנפשי העצום, המשפחה נאלצת להתמודד גם עם ההשלכות הכלכליות של האובדן.

 

החשיבות של אבחון מוקדם של זיהומים וטיפול מיידי בהם

מקרה זה מדגיש את החשיבות העצומה של אבחון מוקדם של זיהומים. רופאים חייבים להיות ערניים לסימנים מחשידים ולפעול במהירות כדי למנוע את התפתחות הזיהום. רשלנות באבחון זיהום עלולה להיות ההבדל בין חיים למוות. על הצוות הרפואי מוטלת האחריות הכבדה לזהות ולטפל בזיהומים באופן מיידי ויעיל.

 

לסיכום

מקרה זה של רשלנות באבחון זיהום, שהסתיים לצערנו הגדול באובדן חייו של ילד צעיר, מהווה תזכורת כואבת לחשיבותו של אבחון מדויק ומהיר. במשרדנו פעלנו נחרצות כדי לתבוע צדק עבור המשפחה השכולה ולמצות את הדין עם האחראים לרשלנות הרפואית. אנו קוראים לכל מי שנפגע מרשלנות באבחון זיהום או מסוג אחר של רשלנות רפואית, ליצור קשר עם משרד עורך דין – שטובר טולדנו, כדי שנוכל לסייע בידם להשיג את הפיצוי המגיע להם ולמנוע הישנות של מקרים דומים בעתיד. לתיאום פגישת ייעוץ עמנו – השאירו פרטיכם באתר או פנו אלינו טלפונית בהקדם האפשרי.

לקריאת הכתבה המלאה באתר mynet ירושלים לחצו כאן >>>

זקוקים לייעוץ משפטי?
השאירו לנו פרטים וניצור קשר

כתבות נוספות

הרופאים ב'העמק' לא זיהו את הזיהום בזמן - והיולדת מתה
הרופאים ב'העמק' לא זיהו את הזיהום בזמן – והיולדת מתה
פרשת הילד בן השמונה בוטלה פסיקת המחוזי
פרשת הילד בן השמונה: בוטלה פסיקת המחוזי
תינוקת משותקת שיבא יפצו ב12 מיליון
תינוקת נשארה משותקת לכל החיים – ביה"ח שיבא יפצה אותה ב-12.5 מיליון שקל
תובעת מיליונים העובר מת בשל רשלנות
תובעת מיליונים: העובר מת בשל רשלנות
שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם עורך דין מטעם שטובר טולדנו, אשמח לקבל פרטים.